Jak poradzić sobie z cenami prądu? - abc energia

fotowoltaika

Solary - czy warto w nie zainwestować?

Oprócz tego, że panele słoneczne umożliwiają życie poza siecią, być może największą korzyścią z korzystania z energii słonecznej jest to, że jest ona zarówno czystym, jak i odnawialnym źródłem energii. Wraz z nadejściem globalnej zm

Jak poradzić sobie z cenami prądu? - abc energia fotowoltaika
iany klimatu, stało się ważniejsze, abyśmy robili wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć presję na naszą atmosferę spowodowaną emisją gazów cieplarnianych. Panele słoneczne nie mają ruchomych części i wymagają niewielkiej konserwacji. Są solidnie zbudowane i trwają przez dziesięciolecia, kiedy są starannie utrzymywane.

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą paneli słonecznych i energii słonecznej jest to, że po opłaceniu przez system początkowych kosztów instalacji wytwarzana przez niego energia elektryczna jest przez resztę okresu eksploatacji systemu, która może wynosić nawet 15-20 lata w zależności od jakości systemu, jest całkowicie darmowy! W przypadku właścicieli systemów energii słonecznej pracujących w sieci korzyści zaczynają się od momentu włączenia systemu, potencjalnie eliminując miesięczne rachunki za energię elektryczną lub, co jest najlepsze, faktyczne zarabianie na właścicielu systemu dodatkowych dochodów od firmy elektrycznej. Solary mają mnóstwo zalet. Istnieje wiele innych zastosowań i korzyści związanych z wykorzystaniem paneli słonecznych do generowania zapotrzebowania na energię elektryczną. Fotowoltaika jest zazwyczaj dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie, więc wiele osób może sobie pozwolić na zastosowanie tak świetnego rozwiązania.


Ale technologia słoneczna poprawia się a

Energia słoneczna polega na wychwytywaniu energii słonecznej i przekształcaniu jej w energię elektryczną dla domu lub firmy.
Nasze słońce jest naturalnym reaktorem jądrowym. Uwalnia maleńkie pakiety energii zwane fotonami, które podróżują 93 miliony mil od Słońca na Ziemię w około 8,5 minuty. Co godzinę wystarczająca ilość fotonów wpływa na naszą planetę, aby wygenerować wystarczającą ilość energii słonecznej, aby teoretycznie zaspokoić globalne zapotrzebowanie na energię przez cały rok.

Obecnie energia fotowoltaiczna stanowi zaledwie pięć dziesiątych jednego procenta energii zużywanej w Stanach Zjednoczonych. Ale technologia słoneczna poprawia się, a koszt jej słonecznego gwałtownie spada, więc nasza zdolność do wykorzystania dużej ilości energii słonecznej rośnie. Kiedy fotony uderzają w ogniwo słoneczne, wybijają elektrony z atomów. Jeśli przewody są podłączone do dodatniej i ujemnej strony ogniwa, tworzy obwód elektryczny. Kiedy elektrony przepływają przez taki obwód, wytwarzają elektryczność. Wiele ogniw tworzy panel słoneczny, a wiele paneli można połączyć ze sobą, tworząc układ słoneczny. Im więcej paneli można wdrożyć, tym więcej energii można się spodziewać. Panele słoneczne składają się z wielu ogniw słonecznych. Ogniwa słoneczne są wykonane z krzemu, podobnie jak półprzewodniki. Są zbudowane z dodatniej i ujemnej warstwy, które razem tworzą pole elektryczne, podobnie jak w akumulatorze. Fotowoltaika wytwarza prąd stały - co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Właśnie dlatego warto zainwestować w solary.


Wszystko to składa się na pole

Mówiąc najprościej, panel słoneczny działa, umożliwiając fotonom lub cząsteczkom światła wybijanie elektronów wolnych od atomów, generując przepływ prądu. Panele słoneczne składają się w rzeczywistości z wielu mniejszych jednostek zwanych ogniwami fotowoltaicznymi. Fotowoltaika oznacza po prostu, że przekształcają światło słoneczne w elektryczność.

Panel słoneczny jest tworzony przez kilka ogniw. Każde ogniwo fotowoltaiczne jest w zasadzie kanapką złożoną z dwóch kawałków półprzewodnikowego materiału, zwykle krzemu - tego samego materiału stosowanego w mikroelektronice. Ogniwa fotowoltaiczne muszą ustanowić pole elektryczne - tylko wtedy będą działać w prawidłowy sposób. Pole magnetyczne, które występuje z powodu przeciwnych biegunów jest popularnym zjawiskiem w tych czasach. Aby uzyskać to pole, producenci domieszkują krzem innymi materiałami, nadając każdemu plasterkowi kanapki dodatni lub ujemny ładunek elektryczny.

W szczególności zaszczepiają fosfor do górnej warstwy krzemu, która dodaje do tej warstwy dodatkowe elektrony o ładunku ujemnym. Tymczasem dolna warstwa dostaje dawkę boru, co powoduje mniej elektronów lub ładunek dodatni. Wszystko to składa się na pole elektryczne na styku warstw krzemu. Następnie, gdy foton światła słonecznego wybije elektron bez elektronów, pole elektryczne wypchnie ten elektron ze złącza krzemowego. Solary w dzisiejszych czasach cieszą się więc ogromną popularnością, co z całą pewnością jest sporą zaletą dla naszego środowiska. Warto o tym pamiętać.